Dach domu Isomaxu. Konstrukcja dachu z barierą termiczną w systemie Isomax

Dzięki dbałości o każdy szczegół konstrukcji, dom Isomaxu jest zabezpieczony przed stratą energii, a tę pobiera z naturalnych źródeł w najprostszy sposób - m.in. przez solar dachowy umieszczony pod dachówką. Użytkowanie takiego domu nie przyczynia się do zanieczyszczania środowiska (dym, dwutlenek węgla), a ogrzewanie go jest prawie za darmo!

Dach domu Isomaxu składa się z krokwi o kształcie dwuteownika, ocieplenia z płyt styropianowych lub wełny mineralnej z barierą termiczną, z łat dachowych, z rur absorbujących energię słoneczną (i tworzących prosty, dachowy solar) oraz z dachówki. Solar dachowy to absorber energii cieplnej automatycznie regulowany termostatem. System Isomax przesyła odbierane ciepło słoneczne do zbiornika energii cieplnej i do akumulatora cieplnego do ogrzewania wody użytkowej, gdy ten drugi występuje w systemie pokazuje to Schemat 1.

  Konstrukcja dachu w systemie Isomax -
zaznaczone są:
  • kolektor słoneczny z rurek PP (solar dachowy)
  • dwuteowe krokwie konstrukcyjne
  • ocieplenie
  • dachówka.
Pominięta została:
  • bariera termiczna, w większości domów montowana pomiędzy warstwami ocieplenia.
Budowy wykonane w Polsce przedstawiają:
  • montaż dachu z krokwiami dwuteowymi i ociepleniem
  • zakładanie bariery termicznej w dachu
  • solar dachowy uformowany z rurek PP i ułożony pod dachówką.

   

We wszystkich połaciach dachu domu Isomaxu, w warstwach ocieplenia, umieszczone są obwody rurek PP (środkowe zdjęcie powyżej). W sezonie grzewczym, dzięki pracy tych obwodów, w całym dachu 'utrzymywana' jest bariera termiczna gwarantująca bardzo małe straty ciepła przez dach. W każdej nasłonecznionej połaci dachu zakładany jest drugi obwód rurek PP tworzący kolektor słoneczny.

System budowlany Isomax stosuje się nie tylko w nowo powstających domach. Każdy istniejący i niedogrzany budynek można zmodernizować wyposażając go w system Isomax. Przykład modernizacji dachu ilustrują trzy zdjęcia poniżej.

   

W kolejności od lewej zdjęcia przedstawiają
  1. obwód rurek PP tworzący barierę termiczną
  2. zalewanie 'bariery termicznej' BIO-POR-betonem oraz izolowanie dachu styropianem
  3. ułożony nad izolacją dachu drugi obwód rurek PP tworzy kolektor słoneczny - solar dachowy.
Więcej o dachu Isomaxu piszemy na stronie gdzie porównujemy straty ciepła przez dachy z krokwiami tradycyjnymi i z krokwiami dwuteowymi
Powrót na poprzednią stronę Powrót na górę strony
Copyright © 2012 - 2014 ISOMAX Polska
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bądź powielanie informacji zabronione.

Projekt i wykonanie: Strony internetowe PRO-LINK